Adunarea Rangers International Break

Pauza internațională sa încheiat, jucătorii Rangers care au lipsit se întorc acum la Milngavie pentru a relua antrenamentul cu Rangers.

Iată recenzia noastră despre modul în care s-au descurcat cei care au lipsit:

Jon McLaughlin – Scoția

• Joi 25 martie – Scoția 2-2 Austria – Calificarea WC2022

• Duminică 28 martie – Israel 1 – 1 Scoția – Calificare WC2022

• Miercuri, 31 martie – Scoția 4-0 Insulele Feroe – Calificarea WC2022

JON a fost un înlocuitor nefolosit pentru Scoția în toate cele trei apariții în pauză, deoarece și-au deschis campania de calificare la Cupa Mondială cu cinci din cele nouă puncte posibile.

Aceștia vor avea meciuri amicale la care se așteaptă cu nerăbdare la sfârșitul lunii mai și începutul lunii aprilie, înainte ca Euro 14 să înceapă în 14 iunie împotriva Cehiei la Hampden.

Steven Davis – Irlanda de Nord

• Joi 25 martie – Italia 2-1 Irlanda de Nord – Calificarea WC2022

• Duminică 28 martie – Irlanda de Nord 1-2 SUA – Amical

• Miercuri 31 martie – Irlanda de Nord 0-0 Bulgaria – Calificarea WC2022

STEVEN a egalat recordul britanic al lui Peter Shilton cu jurnalul trecut, Irlanda de Nord a pierdut cu 2-0 în deplasare în fața Italiei.

Apoi a ratat weekendul amical cu Statele Unite înainte de a bate recordul jucătorului britanic în egalul de 0-0 cu Bulgaria aseară.

Echipa lui Ian Baraclough va fi următoarea în acțiune pe 31 mai și 3 iunie cu amicale împotriva Turciei și apoi a Ucrainei.

Borna Barisic – Croația

• Miercuri 24 martie – Slovenia 1-0 Croația – Calificarea WC2022

• Sâmbătă 27 martie – Croația 1-0 Cipru – Calificare WC2022

• Marți 30 martie – Croația 3-0 Malta – Calificarea WC2022

READ  Erling Haaland își ia rămas bun de la EURO 2020 după una dintre cele mai slabe evoluții din cariera sa

BORNA a început pierderea Croației în fața Sloveniei și a câștigat împotriva Ciprului înainte de a ieși de pe bancă cu mare impact în victoria lor cu 3-0 asupra Maltei.

Super-pasul său i-a permis lui Ivan Perisic să înscrie golul de deschidere pentru a asigura o victorie confortabilă la final.

Croația are amicale din iunie cu Armenia și Belgia înainte de a lansa campania Euro 2020 împotriva Angliei la Wembley pe 13 iunie.

Ianis Hagi – România

• Joi 25 martie – România 3-2 Macedonia de Nord – Calificare WC2022

• Duminică 28 martie – România 0-1 Germania – Calificare WC2022

• Miercuri 31 martie – Armenia 3-2 România – Calificare WC2022

IANIS a marcat joi anul trecut primul gol al României împotriva Macedoniei de Nord, apucând câștigătorul cu cinci minute rămase.

Apoi a început pierderea cu 1-0 în fața Germaniei înainte de a rămâne pe bancă pentru ultimul lor meci în deplasare în Armenia.

România nu a câștigat Euro, iar amicalele din iunie s-au aliniat cu Georgia acasă, apoi în Anglia, cu acest loc care urmează să fie decis.

Fil Helander – Suedia

• Joi 25 martie – Suedia 1-0 Georgia – Calificarea WC2022

• Duminică 28 martie – Kosovo 0-3 Suedia – Calificarea WC2022

• Miercuri 31 martie – Suedia 1-0 Estonia – Amical

FIL a început cele două meciuri competitive ale Suediei în pauză alături de Victor Lindelof din Manchester United, în timp ce învingeau Georgia și Kosovo la un început ideal.

Suedia are amicale pre-euro cu Finlanda și Armenia de la Glen Kamara la sfârșitul sezonului înainte de începerea turneului lor împotriva Spaniei la Bilbao.

Glen Kamara – Finlanda

• Miercuri, 24 martie – Finlanda 2-2 Bosnia – Calificarea WC2022

• Duminică 28 martie – Ucraina 1 – 1 Finlanda – Calificare WC2022

• Miercuri 31 martie – Elveția 3-2 Finlanda – Amical

GLEN a început cele două meciuri competiționale ale Finlandei acasă împotriva Bosniei și apoi în deplasare împotriva Ucrainei, ambele încheind cu egaluri.

Apoi a ieșit de pe bancă în amicala lor pierdere cu 3-2 în fața Elveției aseară.

Finlanda se va confrunta cu Suedia și Estonia în meciurile lor de pregătire la Euro înainte de a deschide Grupa B împotriva Danemarcei la Copenhaga.

Joe Aribo și Leon Balogun – Nigeria

Joe și Leon au început victoria 1-0 din Nigeria, în deplasare, asupra Beninului, care și-a asigurat calificarea pentru Cupa Națiunilor Africa de anul viitor.

Leon s-a întors în apărare, în timp ce și-a încheiat campania cu o victorie cu 3-0 asupra Lesotho.