Atmosferă incendiară! Fanii meciului fuseseră suspendați, deși nu aveau voie să intre pe stadion

• Ligue 1: Academica Clinceni – FC Argeș, Duminică, ora 11:30, Digi Sport 1

• Ligue 1: Sibiu – Voluntari, Duminică, ora 18:15, Digi Sport 1

Den Haag a deschis scorul în minutul 6 al jocului pe stadionul „De Oude Meerdijk” din Emmen, trecând prin Besuijen. Opt minute mai târziu, gazdele au creat un foc de artificii în afara arenei, după care meciul a fost suspendat pentru 17 minute. Fum gros a intrat pe teren și centrul a trimis jucători de la ambele echipe în vestiar.

Suporterii lui Emmen au creat o atmosferă incendiară și meciul în companie cu Haga a fost întrerupt

Disputa s-a reluat și în minutul 72, Araujo a restabilit egalitatea și scorul final, 1-1. Acesta a fost primul punct obținut de Emmen, după șase înfrângeri consecutive la Eredivisie. De fapt, ei stau pe ultimul loc în clasament, cu patru puncte adunate în primele 12 ture, în timp ce Den Haag ocupă doar o poziție mai înaltă și încă trei puncte.

Echipa vizitată, neavând jucător de extremă, Andrei Rațiu (22) a ieșit să umple golul rămas.

Cuvinte cheie: andrei rațiu , Luați Haga , Meciul olandez a fost întrerupt , fani ia

READ  Diego Maradona este confuz după o intervenție chirurgicală pe creier. Doctor: „Credem că ar trebui să rămână în spital” - Surse de informații