Lumea completă a știrilor

“Au vorbit mai mult decât s-au jucat. Știam că sunt slabi!”

• CFR ClujHermannstadt (Duminică, ora 9:00., Digi Sport 1)

• AstraSepsi Sfantu Gheorghe (Duminică, ora 19:00., Digi Sport 1)

Mailat și Ricardinho au condus scorul la 2-0, după golurile din minutele 29 și respectiv 64, și Omul Dennis a stabilit scorul final după succesul din minutul 86. A fost primul său eșec FCSB, după trei victorii consecutive, toate cu 3-0.

Răzvan Grădinaru: „Oamenii FCSB s-au concentrat mai mult pe arbitraj decât pe fotbal”

După joc, Răzvan Grădinaru a rostit un discurs ironic către adversarul său. Mijlocașul său Voluntari FC, crescut doar la FCSBau spus elevii săi Toni Petrea erau mai preocupați de arbitraj decât de jocuri de noroc.

“Am trecut de cele trei puncte în vestiar, suntem mulțumiți. Există jocuri mult mai dificile pentru noi decât acestea. Le-am oprit datorită unității grupului. Știam avantajele și dezavantajele lor, asta am antrenat în fiecare zi.

„Domnul” a aflat exact ce defecte au, știam că sunt slabi la contraatac. Am profitat de chestia asta. Ceea ce spun ei este treaba lor. Astăzi au vorbit mai mult. Erau mai preocupați de arbitraj decât de fotbal.

Mergem încrezători la Craiova pentru că venim după o călătorie foarte bună și asta ne motivează să nu fim acolo așa cum am fost în sezonul trecut. Este mult mai greu să rămâi în playoff acum. Suntem o echipă mică, dar putem juca cu „Mister” ”, a spus Grădinaru, după meci.

FCSB rămâne pe locul trei în Liga 1, la un punct în spatele FC Botoșani și FC Voluntari. În Ligue 1 urmează duelul acasă cu FC Argeș.

READ  Poli Iași a finalizat transferul unui atacator! Concurs pentru veteranul Andrei Cristea

Joi, echipa lui Petrea va juca în Europa League. În a doua rundă preliminară, FCSB se va confrunta cu Backa Topola, o echipă sârbă.

VIDEO cu rezumatul meciului Voluntari – FCSB 2-1

Cuvinte cheie: Liga 1 , grădinar razvan , Voluntari FC , toni petrea , fcsb