Barcelona – Ferencvaros 5-1. Catalanii câștigă clar, dar pierd Pique pentru meciul Juventus

• UCL: Bayern MunchenAtletico Madrid, Miercuri, 22h00, Digi Sport 1

• UCL: real MadridȘahtior Donețk, Miercuri, 19:45, Digi Sport 1

Lionel messi a deschis scorul în minutul 27, din penalty, iar argentinianul a devenit primul jucător din istorie Liga Campionilor care înscriu în 16 sezoane consecutive.

Scorul de pauză a fost fixat Ansu fati, în minutul 42, după o pasă excelentă a lui Coutinhoiar tânărul Barcelona a devenit cel mai tânăr jucător care a marcat două goluri în Liga Campionilor. În minutul 52, Destin și-a făcut serviciul Coutinho, iar brazilianul și-a pus și numele pe lista de scoruri.

În minutul 70, Gerard Înțepătură a fost eliminat pentru un fault comis în careu împotriva lui Nguen, așa că fundașul va rata următorul joc la UCL, cu Juventus. Cel care a marcat pentru Ferencvaros durerea a fostt Igor Kharatin.

Deși a evoluat în 10 persoane, Barcelona a reușit să înscrie încă de două ori, datorită Pedri (82 ‘) și Dembele (89 ‘), astfel încât Barcelona – Ferencvaros s-a încheiat cu scorul de 5-1.

VIDEO cu rezumatul meciului Barcelona – Ferencvaros 5-1

Echipe Barcelona – Ferencvaros

• Barcelona: Neto – Roberto (62 ‘Firpo), Pique, Lenglet, Dest – Pjanic (76’ Busquets), de Jong – Trincao (62 ‘Dembele), Coutinho (71’ Araujo), Fati (62 ‘Fati) – Messi
  • Ferencvaros: Dibusz – Botka (77 ‘Lovrencsics), Blazic, Kovacevic, Civic (63’ Heister) – Kharatin, Laidouni (63 ‘Somalia) – Siger – Zubkov (71’ Mak), Nguen (71 ‘Boli), Isael

În celălalt meci de grup, Juventus a câștigat pe terenul său Dinamo Kiev, scor 2-0.

READ  Universitatea din Craiova, coșmar pentru Lokomotivi Tbilisi! De ce georgienii se tem de olteni

În runda următoare, Barcelona va evolua pe terenul său Juventus, in timp ce Ferencvaros își va primi vizita Dinamo Kiev.