Cyborgoal știe să fie subtil! Ce gol pentru Erling Haaland în derby-ul de la Dortmund

• Conectați-vă la 2-a: uleiLa Craiova 1949, Duminică 3:00 dupa amiaza., Digi Sport 1

• Liga 1: Sepsi Sfantu GheorgheDinamo Sâmbătă, 21:45, Digi Sport 1

Revierderby a fost decis în repriza a doua când Manuel Akanji a deschis scorul în minutul 55 cu primul său gol în 69 de apariții în Bundesliga.

Apoi, Erling Haaland aproape a mărit avantajul oaspeților când s-a trezit complet nemarcat în fața porții, după o pasă prin centru.

Vedeți obiectivul lui Erling Haaland:

Erling Haaland este o adevărată mașină de scopuri

Norvegianul are numere incredibile după cel de-al cincilea gol în cinci meciuri din liga acestui sezon.

• Haaland are 18 goluri în 20 de jocuri disputate în liga germană – doar legenda Uwe Seeler a marcat de 19 ori în primele 20 de meciuri din sezonul 1963/64.
  • Erling Haaland a marcat 23 de goluri pentru Borussia Dortmund în 26 de apariții în toate competițiile.

Mats Hummels a stabilit scorul final pentru succesul prin care Borussia Dortmund a egalat Bayern în clasament cu 12 puncte – liderul este RB Leipzig cu încă un punct după 5 etape.

Echipe de start:

Dortmund: Bürki – Meunier (Morey 80 ‘), Hummels, Akanji, Guerreiro – Dahoud (Witsel 71’), Delaney – Sancho (Hazard 77 ‘), Brandt (Reus 77’), Reyna (Passlack 71 ‘) – Haaland

Schalke: Rönnow – Ludewig, Thiaw, Sane, Nastasic, Oczipka – Mascarell (c), Bentaleb (Bozdogan 56 ‘) – Harit – Matondo (Raman 71’), Paciencia (Kutucu 56 ‘)

READ  Noi cazuri de COVID la FCSB! Are doar 14 jucători valabili pentru jocul Europa League

Cuvinte cheie: erling haaland , erling haaland borussia dortmund , Borussia Dortmund – Schalke , gol erling haaland , statistici erling haaland