• Chindia targovisteHermannstadt (Vineri, acum 18:00, Digi Sport 1)

• Astra – CFR Cluj (Vineri, la 21:00, Digi Sport 1)

Următorul adversar al roș-albaștrilor în drumul spre grupele UEL, în runda a treia preliminară, este Slovan Liberec.

FCSB a câștigat un meci așa rar văzut! Backa Topola a marcat de două ori la începutul jocului datorită lui Milicevic și Duronjic, iar Florinel Coman a redus diferența până la pauză. Cu un minut înainte de sfârșitul primelor 45 de minute, sârbii au rămas în 10, după eliminarea lui Ponjevic.

Backa Topola – FCSB 4-4 (6-6 dp, 4-5 dld) | Sârbii eliminaseră doi!

După 50 de minute de joc, Dennis Man a egalat pentru FCSB cu un gol impresionant pe centru. Același Dennis Man a restabilit egalitatea din penalty în minutul 63, iar autogolul lui Balaz în minutul 92 părea să asigure calificarea roș-albaștrilor, dar după câteva zeci de secunde Tomanovic a returnat joc în prelungiri.

În minutul 103, sârbii au rămas în 9 jucători, cu Siladji și el eliminat, iar două minute mai târziu Man a trecut de triplu în număr, dar din nou, după un minut, Topola s-a întors la masă după aceea mingea a fost trimisă. bara unui jucător sârb l-a lovit pe Ducan în spate și a intrat în poartă.

Jucătorul FCSB dezamăgit Adrian Petre a marcat cu 6-5 în minutul 108, încă o dată Backa Topola nu a fost bătută și a trimis meciul la loteria de la penalty-uri, prin Tomanovic . La penalty-uri, gazda Banjac a fost singura lipsă, iar Dennis Man a marcat șutul decisiv și a adus echipa bucureșteană la calificare.

Penalizare decisivă – 10-11GOOOOOL Dennis Man! Victoria pentru FCSB!

Pedeapsa 9 – 10-10 – Gol Djuric.

Pedeapsa 8 – 9-10 – Gol Adrian Petre.

Pedeapsa 7 – 9-9 – Gol Antonjic.

Pedeapsa 6 – 8-9 – Panțîru gol.

Penalty 5 – Apără-l pe Ducan! Banjac lipsește.

Penalty 4 – 8-8 – Scopul lui Perianu.

Penalty 3 – 8-7 – Iepure gol.

Penalty 2 – 7-7 – Gol Morutan.

Penalty 1 – 7-6 – Gol Tomanovic.

Începe egalitatea. Backa Topola șutează primul.

120 de minute – Timpul regulamentului s-a încheiat, iar câștigătorul va fi decis după eliminare.

Minutul 117Gol de Backa Topola! Sârbii egalează încă o dată și jocul se îndreaptă spre egalizator. Tomanovic îndreptați-vă câteva metri și faceți o dublă.

Minutul 115 – Treceți la Backa Topola. Djurici îl înlocuiește pe Milicevic.

Minutul 108GOOOOOL – FCSB! Adrian petre aduce FCSB înapoi în frunte, după o fază roș-albaștri foarte bine construită.

READ  2 Reading Jucători de la FC care ar putea lua în considerare părăsirea clubului luna aceasta

Minutul 106 – A doua jumătate a timpului suplimentar începe.

Minutul 105 + 1Gol de Backa Topola! Echipa sârbă egalează din nou după o fază fixă. Un șut al uneia dintre gazde lovește bara și intră în poartă după ce l-a lovit pe Ducan în spate.

Minutul 105GOOOOOL Dennis Man! Hat-trick pentru fotbalistul FCSB. Omul a marcat de la marginea careului cu un șut foarte bine plasat.

Minutul 103 – Cartonaș roșu pentru Siladji! Backa Topola părea acum să creadă că s-a terminat și a acționat mai defensiv, așteptând doar arbitrul să fluiere fluierul final. Tomanovic este, de asemenea, rezervat.

Minutul 97 – Parada excelentă a lui Ducan într-un duel față în față cu un atacant advers. Tânărul portar român menține rezultatul egalității cu un reflex uimitor.

Minutul 95 – Capul lui Perianu depășește obiectivul gazdelor cu un milimetru.

Minutul 91 – Jocul a fost reluat.

Primele 90 de minute s-au terminat. Ne pregătim pentru încă două runde de prelungire de 15 minute.

90 + 3 minuteGol de Backa Topola! Pentru a doua oară în acest joc, sârbii înscriu la un minut după FCSB. Cel de-al doilea gol al celor Backa Topola depășit în număr este marcat de Tomanovic.

90 + 2 minuteGOOOOOOL FCSB! Robert Ion centrează și devierea lui Balaz trimite mingea în poarta lui Filipovic.

Minutul 86 – Șutul de 60 de metri încercat de un jucător gazdă a luat spațiul de poartă, dar Ducan a fost la stâlp și a ținut mingea înapoi fără probleme.

Minutul 79 – Noroc uriaș pentru FCSB! Capul de șase metri al lui Adrian Petre a trecut de golul lui Filipovic.

Minutul 75 – Înlocuire la Backa Topola. Lukic pleacă, intră Siladji.

Minutul 72 – Probleme pentru Florinel Coman. Căpitanul FCSB nu poate continua să joace după un duel în careul advers. Ovidiu Horșia a fost înlocuitorul lui. Roșu-albastru nu are modificări disponibile.

Minutul 64 – Schimbare în tabăra de recepție. Banjac îl înlocuiește pe Babic.

Minutul 63GOOOOOL – FCSB! Omul Dennis îl bate pe portarul Filipovic din punct cu var și este egal din nou! 3-3!

Minutul 62 – Penalizare pentru FCSB! Florin Coman a fost vina.

Minutul 61 – Oportunitate incredibilă pentru FCSB! Robert Ion, Dennis Man, Florin Coman și Adrian Petre trec prin egalare.

Minutul 56 – Mare oportunitate pentru Florinel Coman! Căpitanul Red-Blues trage peste tot cu var, dar mingea lovește un apărător al gazdelor.

Minutul 51Gol de Backa Topola! Un minut a durat egalizatorul. Lukic aduce gazdele înapoi după o greșeală uriașă a portarului Ducan.

Minutul 50GOOOOL Dennis Man! FCSB restabilește egalitatea datorită unui gol al lui Dennis Man. Florinel Coman profită de situație pentru a lansa un contraatac pe linia de atingere.

READ  Cei mai buni 5 jucători din Galatasaray din toate timpurile

Minutul 46 – Jocul a fost reluat. FCSB a făcut o schimbare: Robert Ion l-a înlocuit pe Buziuc.

Statistici pentru primul semestru:

statistici-backa-plop-fcsb-pauză
Backa Topola Statistici prima repriză – FCSB / Foto: Captură Flashscore

Pauză la Gradski Stadion Senta. Backa Topola conduce FCSB, scor 2-1, după golurile lui Milicevic și Duronjic, respectiv Florinel Coman.

Minutul 45 + 1 – Treceți la Backa Topola. Petrovic înlocuiește Duronjic, marcatorul celui de-al doilea gol al gazdelor.

Minutul 44Cartonaș roșu Ponjevic! Fundașul stâng al sârbilor primește al doilea cartonaș galben și este eliminat, după un fault asupra lui Morutan.

Minutul 41 – Florinel Coman primește un avertisment pentru lovirea mingii după fluier.

Minutul 34 „Intrarea extrem de dificilă a lui Ponjevic!” Un atac întârziat asupra lui Crețu, sancționat de arbitrul olandez doar cu cartonaș galben.

Minutul 31 – Cartonaș galben pentru jucătorul Topola Zec. Fotbalistul sârb încearcă să obțină un penalty, dar centrul consideră că a falsificat.

Minutul 25GOOOOOL – Florinel Coman! Căpitanul roș-albaștrilor a redus diferența cu un voleu din micul loc al gazdelor, după o excelentă centrare a lui Crețu!

Minutul 21 – Schimbarea formării FCSB. Adrian Petre îl înlocuiește pe Alexandru Pantea.

Minutul 14GOL Backa Topola! Echipa sârbă își mărește avantajul după o „scară” a lor Duronjic pe tânărul portar al roș-albaștrilor, Ducan.

Minutul 11GOL Backa Topola! Milicevic marcați cu un cap, după o cruce din dreapta.

Minutul 6 – Prima oportunitate a FCSB. Florinel Coman a trimis un șut puternic din interiorul careului, respins de portarul gazdelor.

ACTUALIZARE 22:00 – A început meciul Backa Topola – FCSB

ACTUALIZARE 20:30 – Echipa de start a FCSB este cunoscută:

FCSB: Ducan – Crețu, Simion, Briceag, Pantea – Perianu, Moruțan, Panțiru – Man, Buziuc, Coman (cpt.)

__________________________________________________________________________________

ACTUALIZARE sau la 10:10: Andrei Vlad, Ovidiu Popescu, Ionuț Vînă, Sergiu Buș și Andrei Pandele au fost, de asemenea, găsiți pozitivi cu COVID-19[FEMININĂ[FEMININE FCSB a rămas cu 14 jucători valabili la întâlnirea cu Backa Topola.

Deci FCSB va trebui să facă mai multe improvizații, iar echipa de start ar putea arăta astfel:

• Ducan – Crețu, Perianu, Briceag, Panțîru – Moruțan, Simion, Horșia – Bărbat, Buziuc, Coman
  • Rezerve: Pantea, R. Ion, Petre

Înainte de meciul cu echipa sârbă, la FCSB o epidemie de COVID-19[feminin[feminine. Marți, 7 persoane din delegație, inclusiv apărătorul George miron, antrenorul principal Toni Petrea și antrenorul fizic Thomas Neubert, s-au dovedit a fi pozitive.

TEXT LIVE Backa Topola – FCSB, de la ora 22:00 Epidemia COVID-19 în echipa lui Toni Petrea

Miercuri dupa-amiaza, FCSB furat din Timișoara cu o cartă, în care alți trei jucători au dat rezultate pozitive – Darius Olaru, Florin Tănase și Iulian Cristea. Au fost excluși din grup și trimiși înapoi la București.

READ  Marcao îl atacă pe coechipierul său, Mars Galatasaray, ia victoria asupra lui Giresunspor

Potrivit Digi Sport, delegația de la București a fost retestată ieri, în jurul orei 17:00, iar rezultatele sunt așteptate în această după-amiază.

Conform protocolului UEFA, pentru a putea juca meciul cu Backa Topola, FCSB are nevoie 13 jucători eligibili, inclusiv un portar.

• Dacă trece de Backa Topola, FCSB va juca a 3-a rundă preliminară a Ligii Europa cu câștigătorul meciului Cavaleri (Lituania) – Slovan Liberec (Republica Cehă)

Cum ar putea arăta primii 11 ai FCSB în meciul cu Backa Topola

Andrei Miron, Darius Olaru, Florin Tănase și Iulian Cristea sunt cei patru fotbaliști infectați.

Dacă următorul test nu relevă alte cazuri, FCSB poate juca, dar va trebui să trimită o nouă formulă pe teren. Pe baza informațiilor de la Digi Sport, FCSB va trimite pe teren o formulă 4-3-3, care va arăta astfel:

• Vlad – Cretu, Perianu, Briceag, Panțîru – Vână, Ovidiu Popescu, Moruțan – Man, Buș, Coman

Deci apărarea va fi cea mai mare problemă a echipei. Partea bucureșteană ar putea folosi o pereche de fundași noi, formată din doi fotbaliști care nu au jucat niciodată împreună.

Bogdan Vintilă va conduce FCSB în Serbia

Bogdan Argeș Vintilă, „Relegat” între timp la echipa a doua, se va întoarce pe banca senior pentru duelul cu Bačka Topola.

Toni Petreaantrenor principal și Thomas Neubert, antrenorul fizic, sunt cele două mari pierderi la nivel de personal tehnic, așa că Becali a decis să reactiveze, cel puțin pentru acest meci, Vintilă.

Bogdan Vintilă pune totul deoparte la FCSB 2 și a făcut joncțiunea cu grupul mare la Timișoara, de unde a continuat drumul spre Serbia. Tehnicianul nu a putut pleca marți din București cu grupul, deoarece nu a trecut testul. Odată ce acest detaliu a fost rezolvat, Vintilă a primit „verde” pentru a călători.

FCSB poate pierde la „masa verde”. Slovanul Bratislava a suferit

Slovan Bratislava a fost eliminat la masa verde acest sezon de UEFA Liga Campionilor, după mutare Insulele Feroe un kinetoterapeut detectat cu noul coronavirus.

Iniţială, Uefa a decis să amâne meciul dintre Klaksvik, campioana Insulelor Feroe și Slovan Bratislava.

Începând cu 19 august, jocul s-a mutat pe 21 august și toți jucătorii săi Slovan au fost testate. Conform legilor din Feroe, întregul grup de slovaci a intrat în carantină.

După două zile, Slovan trimis Feroe un alt grup, format din juniori și rezerve, cu ideea de a juca jocul cu Klaksvik. Din păcate, un alt test pozitiv al coronavirusului a făcut imposibil jocurile de noroc și campionul Feroe a câștigat automat cu 3-0.

Cuvinte cheie: europa league , fcsb , covid-19 , plop backa