Goluri și momente importante: România 0-1 Grecia în 2022 amicalul |  25.03.2022

Meciul s-a încheiat, Grecia învinge România la minim.

Închide! O centrare în căutarea lui Douvikas, dar acesta nu reușește să conecteze mingea la timp.

81′

Schimbare dublă de către Grecia. Mantalos și Pelkas sunt înlocuiți de Chatcigiovanis și Alexandroupoulos.

15:54 Acum 15 zile

78′

Apărarea ajunge să îndepărteze mingea, împiedicând România să creeze egalitatea.

15:47 Acum 15 zile

72′

Rus are o lovitură de cap periculoasă, dar Vlachodimos deviază mingea.

15:45 Acum 15 zile

70′

Popesku a sosit destul de periculos, dar mingea a ajuns să fie deviată.

15:41 Acum 15 zile

66′

Lovitură periculos a lui Rațiu, dar apărarea ajunge să împiedice mingea să ajungă în poartă.

15:37 Acum 15 zile

62′

Schimbări în România. Mitrita, Maxim si Puskas sunt inlocuiti de Popesku, Ivan si Tanase.

15:33 Acum 15 zile

57′

Schimbări pentru Grecia. Bouchalakis și Limnios au ieșit pentru Douvikas și Bakasetas.

15:32 Acum 15 zile

53′

Meciul a început fulger în repriza secundă.

15:20 Acum 15 zile

45′

Acțiunea se reia în România.

15:04 Acum 15 zile

45′

Prima repriză se termină, Grecia conduce la minim la repriză

14:57 Acum 15 zile

39′

Gol, gol, gol pentru Grecia! Bouchalakis a apărut în zonă, s-a ridicat și cu o lovitură de cap mortal a deschis scorul.

14:49 Acum 15 zile

31′

O centrare periculoasă a lui Mitrita, dar Vlachodimos citește bine jocul și ține mingea.

14:41 Acum 15 zile

22′

ANULAT! Grecia a trecut în avantaj cu un gol de la Giakoumakis, dar arbitrul a anulat golul.

14:39 Acum 15 zile

17′

O întâlnire acasă și în deplasare, ambele echipe au generat jocuri periculoase, dar nu au putut înscrie.

14:27 Acum 15 zile

8′

Bomba lui Puskas, dar mingea ajunge în tribune.

14:17 Acum 15 zile

0′

Jocul începe în România.

14:12 Acum 15 zile

Grecia: LineUp

O.Vlachodimos; K. Tsimikas, P. Hatzidiakos, K. Mavropanos, L. Rota; A. Bouchalakis, E. Siopis, P. Mandalos; D. Pelkas, G. Giakoumakis, D. Limnios.

14:08 Acum 15 zile

România: LineUp

F.Nita; A. Ratiu, V. Chiriches, A. Rus, Camora; R. Marín, M. Bordeianu, A. Mitrita, A. Cicaldau, A. Maxim; G.Puscas.

14:02 Acum 15 zile

Încălzire

Ambele echipe sunt deja pe terenul stadionului, se încălzesc înainte de începerea meciului.

14:01 Acum 15 zile

Sosire

Grecia este deja prezentă pe stadionul României, echipele selectate urmând să caute victoria în acest meci.

13:59 Acum 15 zile

Acasa!

România a ajuns deja acasă, jucătorii vor vedea în curând acțiune în acest joc important.

13:55 Acum 15 zile

Pentru a da totul

Ambele echipe vor căuta să înceapă FIFA Day cu piciorul bun cu o victorie în amicalele lor.

13:50 Acum 15 zile

Ce numere!

Deși nu s-a calificat, România a marcat 13 goluri în calificări și 8 în contra, așa că va căuta mai multe goluri în acest joc.

13:40 Acum 15 zile

Au ajuns la timp!

Naționala Greciei a ajuns ieri în România, cu intenția de a se odihni și de a încerca să se adapteze climatului.

13:30 Acum 15 zile

Ne-am intors

Ne-am întors pentru a vă prezenta minut cu minut amicalul dintre Grecia și România. În curând vă vom împărtăși cele mai relevante informații despre cele două echipe precum și compozițiile confirmate.

13:25 Acum 15 zile

Rămâneți pe fază pentru reflectarea live a României vs Grecia

În câteva momente, vă vom împărtăși formațiile de start pentru România vs Grecia în direct, precum și cele mai recente știri de la Stadionul Steaua. Rămâneți la curent cu transmisia live de ultimă oră a meciului pe VAVEL.

13:20 Acum 15 zile

Cum să urmărești România v Grecia în direct la televizor și online?

13:15 Acum 15 zile

La ce oră este meciul România vs Grecia pentru un meci amical pe FIFA Date?

13:10 Acum 15 zile

Declarații ale Greciei

13:05 Acum 15 zile

O echipă de încurajat

12:55 acum 15 zile

Meciul se va disputa pe stadionul Steaua.

Meciul România vs Grecia se va disputa pe Stadionul Steaua, situat în Bucureşti, România. Stadionul are o capacitate de 31.254 de persoane.

12:50 acum 15 zile

Bun venit la acoperirea VAVEL.com a Meciului Amical 2022: Actualizări live din România vs Grecia!

Numele meu este Lore Solórzano și voi fi gazda ta pentru acest joc. Vă vom oferi analize înainte de joc, actualizări de scor și știri live aici pe VAVEL.