Henderson nu a fost „prea îngrijorat” de eroarea sa de penalizare împotriva României, deoarece a muncit din greu pentru a se pregăti pentru deschiderea Euro 2020 dintre Anglia și Croația

Bărbatul din Liverpool a respins dispariția la fața locului și a spus că va fi gata să înfrunte Croația

Căpitanul Angliei, Jordan Henderson, a declarat în victoria cu 1-0 asupra României că „nu este prea îngrijorat” de lipsa unui penalty.

Penalizarea lui Marcus Rashford din minutul 68 a făcut ca Three Lions să câștige pe stadionul Riverside.

Între timp, Henderson a jucat primul său meci de fotbal din februarie după ce a ieșit de pe bancă și a tras de la 12 metri.

ce a spus el?

„Sunt foarte încrezător, dar este o oprire bună. Nu este o pedeapsă bună. Este o înălțime bună pentru portar, dar nu sunt prea confuz. Ar fi frumos să încheiem revenirea cu un gol. “a spus Henderson, care încă nu a marcat pentru țara sa. BBC Radio 5.

„Emoționant, o veți simți, dar intensitatea antrenamentelor din această săptămână este foarte bună, băieții sunt concentrați și profesioniști în joc, dar vom lucra din greu în funcție de nevoile noastre și vom fi pregătiți în primul joc. “

O imagine mai mare

Henderson este în primul său meci de când a jucat la Liverpool în scorul de 2-0 din Premier League în fața lui Everton pe 20 februarie.

El lucrează pentru a-și recâștiga sănătatea la timp pentru a concura la competiția Angliei Euro 2020, unde se vor confrunta cu Croația, Scoția și Republica Cehă în faza grupelor.

Din această perspectivă, cele 45 de minute ale sale împotriva României sunt foarte utile pentru recuperarea sa.

„Mă simt bine și mă bucură să mă întorc pe teren. După o perioadă de joc am petrecut 45 de minute și am fost foarte mulțumit de asta și m-am simțit bine în joc ”, a spus el.

READ  Vedeta română semnează un acord pe termen lung cu Juventus

„Sunt foarte mulțumit de asta și voi mai avea o săptămână de antrenament înainte de primul meci. Sper că mă voi recupera bine.

„Nu trebuie să-mi asum niciun risc în meciul amical austriac. M-am antrenat din greu pentru echipa Angliei și nu mă simt 100% în acest joc. Credem că cel mai înțelept lucru este să ne pregătim pentru meciul românesc. Mă simt bine. , Este foarte important. În general, decizia corectă. M-am întărit.

Anglia va juca Croația la Wembley duminică, 13 iunie.