Jucătorii de la Bayern München se bucură de o pauză internațională productivă

Pauza internațională s-a încheiat în sfârșit miercuri și spre deliciul suporterilor, fotbalul clubului va reveni în acest weekend. Bayern Munchen se deplasează la Bayer Leverkusen în acest weekend în Bundesliga, în timp ce încearcă să revină din pierderea de două săptămâni la Eintracht Frankfurt. Înainte de a ne pregăti pentru marele joc împotriva lui Leverkusen, să aruncăm o privire rapidă asupra modului în care s-au descurcat jucătorii Die Roten în pauza internațională.

Franţa

Franța a fost marele câștigător al pauzei internaționale. Campionii mondiali la putere au reușit să învingă Spania în finala UEFA Nations League. Cu toate acestea, fundașii Bayern din echipa Franței nu au obținut cele mai bune performanțe în aceste două jocuri. Lucas Hernandez s-a luptat cu Belgia înainte de a fi abandonat împotriva Spaniei în finală. S-a luptat să-l înfrunte pe Romelu Lukaku în victoria asupra Belgiei.

Între timp, Pavard s-a luptat să ofere avantajul în ultima treime în timp ce juca ca aripă. Dayot Upamecano l-a înlocuit pe Raphael Varane în finală, dar a făcut o greșeală care a dat Spaniei conducerea. Colectiv, toți cei trei fundași vor fi mulțumiți de victoria echipei, dar le va plăcea să uite de performanțele lor individuale din cele două jocuri.

Germania

Germania a câștigat victorii împotriva Macedoniei de Nord și a României. A fost o pauză internațională memorabilă pentru Jamal Musiala, acesta marcând primul său gol pentru Germania în victoria asupra Macedoniei de Nord. Thomas Muller și Serge Gnabry au avut, de asemenea, o pauză foarte productivă. Primul a marcat un gol și a asistat două goluri în două jocuri, în timp ce cel de-al doilea a fost pe tabela de scor împotriva României.

READ  România și Brazilia vor găzdui Trofeul Mondial de Rugby U20 în 2018 și 2019

Joshua Kimmich, Leon Goretzka și Niklas Sule au început ambele meciuri. Goretzka a marcat asistența pentru câștigător împotriva României. Manuel Neuer a ratat jocul împotriva României cu o accidentare, dar a revenit în poartă împotriva Macedoniei de Nord. Căpitanul german a reușit să-și închidă numele în jocul său solitar în această pauză.

Austria

Austria a avut o pauză internațională mixtă, deoarece a suferit o victorie și o singură pierdere în timpul pauzei. Marcel Sabitzer a început ambele meciuri și a marcat al doilea gol decisiv în victoria cu 2-0 asupra Insulelor Feroe. Cu toate acestea, mijlocașul austriac s-a străduit să aibă un impact major împotriva Danemarcei.

Senegal

Bouna Sarr a jucat primul său meci internațional pentru Senegal după ce a promis loialitate față de țară. Fundașul în vârstă de 29 de ani a început pentru Senegal în ambele victorii împotriva Namibiei. Fundașul dreapta avea mare nevoie de timp de joc, deoarece continuă să se lupte pentru a intra în formația de start la Bayern.

Croaţia

Josip Stanisic a cunoscut o creștere extraordinară pe teren în ultimele două luni. A început pentru Croația împotriva Slovaciei și Ciprului în pauza internațională. Tânărul s-a impus cu fermitate drept fundaș dreapta a doua alegere în Bavaria, ceea ce l-a ajutat în cele din urmă să debuteze pentru echipa de seniori a Croației.

Canada

Alphonso Davies a ajutat Canada să rămână neînvinsă în această pauză internațională. El a arătat un ritm vertiginos în marcarea împotriva Panama. Davies a strălucit în ambele jocuri, în timp ce Canada a reușit să învingă Panama și să reziste la egalitate împotriva Jamaicii.

Polonia

Robert Lewandowski a avut o pauză internațională mai calmă la standardele sale ridicate, deoarece nu a fost pe tabela de scor împotriva San Marino și Albaniei. Loialiștii bavarezi speră că atacantul polonez salvează golurile pentru meciul din weekend împotriva Leverkusen.

Camerun

Eric Maxim Choupo-Moting a ajutat Camerunul să obțină două victorii împotriva Mozambicului în pauza internațională. Atacantul, în vârstă de 32 de ani, și-a continuat forma recentă de marcaj, prinzându-și o paranteză în prima manșă împotriva Mozambicului.