Manchester United – RB Leipzig 5-0. „Diavolii roșii” au dat scorul serii în Liga Campionilor

• sau: CFR Cluj – Young Boys Berne, Joi, 22:00, Digi Sport 1

• sau: AC Milan – Sparta Praga, Joi, 19:55, Digi Sport 2

Grup britanic a controlat jocul de la „Old Trafford” din punct de vedere al numărului de șanse, deși posesia a aparținut, de multe ori, celor de la RB Leipzig.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Manchester United, victorie clară, scor 5-0, cu RB Leipzig

Manchester United a deschis scorul în minutul 24 al jocului, datorită lui Mason Greenwood, care a fost găsit printr-o pasă bună a lui Paul Pogba și l-a învins pe Gulacsi, stabilind rezultatul la pauză.

În a doua jumătate, întreaga echipă a lui Ole Gunnar Solskjaer a luat inițiativa și, în ultimele 20 de minute, a reușit să înscrie încă de patru ori, datorită lui Marcus Rashford (76, 78 și 90 + 2) și Anthony Martial. (86, din penalty).

După meciul de la Old Trafford, care a oferit cea mai mare diferență de scor miercuri seară în Liga Campionilor, Manchester United este lider în Grupa H, cu maximum șase puncte, în timp ce Leipzig are trei, cu trei puncte. În același grup, PSG se află pe locul doi, iar Istanbul Bașakșehir ocupă ultima poziție.

Cuvinte cheie: meciurile ligii campionilor , manchester united – rb leipzig , Faza grupelor din Liga Campionilor

READ  Juventus se pregătește să o înlocuiască pe Andrea Pirlo. Primele două nume de antrenori au circulat pe banca echipei campioane