Monaco și PSV avansează în calificările Ligii Campionilor, Rangers eliminând

Monaco s-a calificat în playoff-ul Ligii Campionilor cu o victorie agregată cu 5-1 Sparta Praga Marți ca foști câștigători PSV Eindhoven și Benfica De asemenea, a avansat pentru a stabili o ciocnitoare tentativă între cei doi pentru un loc în faza grupelor.

Steaua Roșie din Belgrad s-a prăbușit după un recul de 1-0 din partea moldovenească Șeriful Tiraspol a condamnat câștigătorii Cupei Europene din 1991 la o înfrângere cu 2-1 în două seturi în timp ce suedezii Malmö uimit Rangers 4-2 în total.

Gelson Martins l-a împușcat pe Monaco în frunte în noaptea cu un final sublim dintr-un unghi strâns în minutul 50, iar Aleksandr Golovin a făcut 2-0 când a reușit o mișcare lină cu un șut ascuțit din colțul de jos.

Lista completă a rezultatelor de calificare UCL de marți
– Ghid de vizionare ESPN +: LaLiga, Bundesliga, MLS, FA Cup, mai mult

David Moberg-Karlsson A retras unul pentru Sparta înainte ca suplinitorul Sofiane Diop să sigileze progresul Monaco și să rezerve o confruntare cu Șahtior Donețk.

Beat of Shakhtar Genk 4-2 în total după golurile lui Lassina Traore și Marcos Antonio le-au dat o victorie cu 2-1 asupra belgienilor, care au reușit doar un gol de consolare de Deserturi de Cyriel după ce a pierdut două goluri pe timp de noapte.

Confruntarea dintre PSV și Benfica, care a câștigat prima competiție de cluburi a continentului în 1961 și 1962, va fi o repetiție a finalei Cupei Europene din 1988, când echipa olandeză a câștigat primul său titlu cu o victorie la penalty-uri.

Ambele echipe și-au depășit adversarii, în timp ce golul lui Bruma a stopat victoria absolută a PSV cu 4-0 asupra danezilor. Iutlanda Centrală în timp ce o lovitură a lui Joao Mario și un autogol al lui Roman Yaremchuk i-au dat lui Benfica o victorie cu 2-0 Spartak Moscova pentru a finaliza o mătură cu 4-0.

READ  Informații despre Brexit pe țări - Imigrație

Steaua Roșie a fost învinsă de un loopback Danilo Arboleda capul la lovitura de pauză în timp ce Ungaria Ferencvaros avansat în ciuda unei pierderi de 1-0 la Slavia Praga după victoria de 2-0 din prima manșă asupra cehilor.

Ferencvaros se va întâlni Baieti tineri în runda eliminatorie după ce Elveția a învins echipa României Cluj 3-1 în retur pentru a obține o victorie cu 4-2 pe ansamblu datorită unei înfrângeri a lui Jordan Siebatcheu la Berna.

Urmărind 2-1 de la prima manșă la Malmö și regula golului în deplasare nu mai este în vigoare, Rangers au fost la egalitate după ce Alfredo Morelos a lovit în minutul 19 doar pentru Antonio Colak înclină balanța din partea lui Malmö cu o pereche de obiective clinice.

Recompensa lui Malmö este o ciocnire cu bulgarii Ludogorets Razgrad, care a uimit mai mult Olympiacos la penalty-uri după încheierea egalității cu 3-3 în total.

Mathieu Valbuena și Ahmed Hassan a ratat lovitura de pedeapsă pentru echipa greacă la lovitură și Ludogorets a profitat de ocazie pentru a înscrie toate cele patru eforturi pentru a avansa.

Campioni croați Dinamo Zagreb mărginit Legia Varșovia 2-1 la general după un gol cu ​​stânga în minutul 20 Bartol Franjic le-a dat o victorie cu 1-0 noaptea în Polonia și a rezervat o confruntare cu Sheriff pentru un loc în faza grupelor.

RB Salzburg va bloca coarnele cu danezii Brondby în celălalt joc de playoff.