OBIECTIV ISTORIC ÎN LIGA EUROPEANĂ! DIAMANTUL lui Borja Valle bate și el! Golul anului în Europa tocmai a fost marcat!

Un fotbalist de rasă Barcelona a reușit golul etapei Europa League.

Este vorba de mijlocașul Jordi Gomez Garcia, care a marcat un gol spectaculos pentru Omonia Nicosia în jocul împotriva PSV Eindhoven.

După 29 minute, Gomez a trimis o lovitură liberă deasupra suprafeței de pedeapsă. Mingea prinsă de portarul olandez, care ieșise din stâlpi și nu reușea să prindă mingea.

În ciuda preluării conducerii în clasament, ciprioții au pierdut în cele din urmă jocul, învins de Eindhoven, cu 2-1, în prelungiri.

Spaniolul Jordi Gomez are 35 de ani și și-a început cariera la Barcelona, ​​unde a jucat la Barca B și Barca C înainte de a ajunge la prima echipă. De-a lungul carierei sale, mijlocașul a mai jucat la Espanyol, Swansea, Wigan, Sunderland, Blackburg, Rayo Vallecano și Levski Sofia.

READ  Cum ar putea arăta echipa îndrăzneață de 60 de milioane de lire sterline din Huddersfield Town în acest sezon - potrivit Football Manager