Raul Rusescu a marcat primul gol de la revenirea în Ligue 1! Fostul atacant al FCSB a ratat și el un penalty

• Liga 1: Academica Clinceni – Sepsi, Sambata, 12:30, Digi Sport 1

• Liga 1: FC Botoșani – UTA Arad, Sambata, 19:15, Digi Sport 1

Academica Clinceni a condus cu 2-0 pe Sepsis, după primele 45 de minute, într-un meci din etapa a noua a Ligii 1. Chunchukov a deschis scorul echipei lui Ilie Poenaru, după un sfert de oră, iar Raul Rusescu a mărit avantajul gazdelor , cu primul său succes de la întoarcerea în Ligue 1.

Fostul marcator al FCSB a profitat de o greșeală a lui Deligiannidis, care a trimis cu capul la atacantul ilfovean, a rămas singur în careu și nu l-a iertat pe Niczuly dintr-o poziție ideală. Cu doar trei minute înainte de gol, Rusescu a ratat un penalty obținut de Chunchukov, în urma unui duel cu Vasvari.

Raul Rusescu, primul gol al Ligii 1 după o aventură în liga turcă

După două sezoane excelente în tricoul FCSB, Raul Rusescu a fost transferat de la Sevilla la începutul sezonului 2013-2014. Atacantul nu a reușit să-l convingă pe Ramon Sanchez-Pizjuan și a fost împrumutat în Portugalia, Braga, dar a revenit un an mai târziu. târziu în grupul roșu-albastru.

După patru sezoane în liga turcească, Rusescu s-a întors la FCSB împrumutat. Sezonul precedent a jucat la Giresunspor, în Liga a II-a turcă, unde a marcat 12 goluri în 31 de meciuri, iar acum face echipă cu foștii săi colegi FCSB Tănase și Gardoș, la Academica Clinceni.

VIDEO Penalizare ratată de Raul Rusescu

VIDEO Golul lui Raul Rusescu în meciul Academic Clinceni – Sepsi

Cuvinte cheie: râul rus , etapa 9 liga 1 , râul gol rusescu , academic clinceni sepsis , penalty ratat raul rusescu

READ  Videoclip exclusiv | „Mister”, „la picioarele” noului FCSB. Ce l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu și cine este omul surpriză care a devenit un „jucător cheie”