Real și Atletico, meciuri rușinoase

real Madrid a evitat o altă înfrângere rușinoasă în Liga Campionilor în ultimele minute. Borussia Mönchengladbach a condus cu 2-0, după „dubla” sa Marcus Thuram (33 și 58), dar „galacticii” au scos în cele din urmă un punct. Benzema a redus avantajul în minutul 87, în timp ce Casemiro a egalat în 90 + 3. Pentru grupa lui Zidane urmează două meciuri aprinse cu Inter!

Și rivalul Atletico Madrid a fost aspru torturată. Red Bull Salzburg a jucat un joc imens în Spania și a returnat rezultatul după ce Llorente a deschis scorul. Szboszlai, noua senzație din fotbalul maghiar, și Berișa i-au pus pe austrieci în față. Simeone a fost salvat de Joao Felix. Tânărul portughez a egalat în minutul 52 și a marcat golul salvator cu 5 minute înainte de final.

Șahtior, o altă surpriză la UCL

Șahtior este pe val în Liga Campionilor! După 3-2 în deplasare cu Real Madrid, campioana ucraineană a rezistat în fața sa Inter, 0-0 acasă și conduce Grupa B! Urmează cele mai accesibile meciuri, „dubla” cu Mönchengladbach.

Kimmich, eroul Bayern

Bayern a reușit să câștige în deplasarea la Moscova cu scorul de 2-1. Goretzka a deschis scorul în minutul 13, dar Lokomotiv a lovit în a doua repriză datorită Miranchuk (70) și ocazie după ocazie ratată la poarta lui Neuer! Bavarii și-au păstrat luciditatea și au luat cele 3 puncte după un gol superb al lui Kimmich.

Liverpool, Manchester City și Porto, victorii fără emoții

Manchester City a marcat noaptea, 3-0 cu Marsilia, în timp ce Porto și Liverpool au obținut două victorii ușoare cu același scor, 2-0 cu Olympiakos și, respectiv, cu Midtjylland.

READ  Videoclip exclusiv | "Vino, vezi, viciu, roiu!" Gigi Mulțescu, reacție amuzantă când a fost întrebat despre viitorul său la Dinamo

Atalanta – Ajax, meciul care se promite a fi cel mai spectaculos al serii, nu a dezamăgit. S-a încheiat cu 2-2, după ce „lancerii” au condus pauza cu 2-0!