Lumea completă a știrilor

Rezultatele etapei 5 din Ligue 2 și actualizarea clasificării

• Viitorul lui Tg. Jiu se află în această etapă

Clasamentul Ligii 2:

Turris – Chiajna a fost cel mai dramatic meci de pe scenă. Gazdele au făcut 2-1 în minutul 83, dar au fost egalate după 6 minute. În ultima fază, în minutul 90 + 4, echipa lui Lincar a marcat golul victoriei. Aerostar Bacău a făcut și jocul spectaculos cu Csikszereda. Echipa lui Miercurea Ciuc a fost 2-0 la pauză, dar moldovenii au marcat de trei ori, la 55, 74 și 77 de minute.

La Ploiești Petrolul a fost cea mai periculoasă echipă din prima repriză. Cu toate acestea, jucătorii moldoveni nu au reușit să înscrie și în actul secund Dunarea a reușit să transforme jocul în favoarea lor. Grupul lui Călărași a obținut cele 3 puncte după golul lui Ciucur în minutul 84, prahovenii au fost în „10” în minutul 75, când Manolache a fost trimis la cabine, după ce a primit două „galbene”.

MECIURI FINALE:

Petrol – Dunărea Călărași 0-1

+21 FOTOGRAFII

ulei: Avram – Mendoza, Meijers, Manolache, Țicu (72 Poelmans) – Lax – Bratu, Ekollo (72 Matiș), Roige (cpt) (58 Saim Tudor), Vajushi – Buhăescu (64 Salifu)
Antrenor: Viorel moldovenesc

Dunărea Călărași: Krell – Varela (46 Tudoran), Șandru (cpt), Wiktorski, Sălceanu – Sîrbu, Ciucur, Cârstocea, Djuric – Bud (63 Calu), Bedea (11 Alcolatse, 83 Zaluschi)

MARȚI 29 SEPTEMBRIE:

READ  MM Stoica a rupt tăcerea! Informații despre jucătorul de fotbal rival în play-off, date transferate la FCSB

liveSCORE de la 19:00 »U Craiova 1948 – CSM Slatina

Sindicatul Slobozia – Phare a fost amânat

Meciul dintre Unirea Slobozia și Farul a fost amânat după depistarea cazurilor de coronavirus în echipa sponsorizată de Ciprian Marica. „Datorită depistării cazurilor de Covid 19 în staff-ul Farul Constanța, meciul, cu echipa noastră Unirea Slobozia, din etapa a 5-a a sezonului 2020-2021 din Liga 2, a fost amânat!”, A a fost comunicatul de presă al clubului gazdă.