Știri sportive | French Open: Kaia Kanepi o învinge în deschidere pe Garbine Muguruza

Paris [France]22 mai (ANI): Kaia Kanepi a înregistrat cea de-a 10-a victorie în top-10 din carieră la un Grand Slam, când a eliminat-o duminică pe cea de-a 10-a cap de serie a Spaniei, Garbine Muguruza, la Openul Francez 2022.

Estonia Kanepi a învins-o pe Muguruza cu 2-6, 6-3, 6-4 în puțin peste două ore.

Citește și | Sassuolo vs AC Milan, Serie A 2021-22 Transmisiune live gratuită online și ora meciului în India: Cum să urmăriți fluxul live al meciului din Liga Italiei la TV și actualizările scorurilor de fotbal în IST? .

Kanepi, în vârstă de 36 de ani, cea mai în vârstă jucătoare din lista feminină, are un talent pentru a elimina primele cap de serie de la turnee majore și a continuat tendința împotriva de două ori campioană de Grand Slam și fostul număr 1 mondial, Muguruza.

Kanepi este de două ori sferturi de finală la French Open și a făcut recent o călătorie în optimile de finală la Australian Open din acest an.

Citește și | Chelsea vs Watford, Premier League 2021-22 Transmisiune live gratuită online și ora meciului în India: Cum să urmăriți fluxul live al meciului EPL la TV și actualizările scorurilor de fotbal în IST?.

Prima câștigătoare a Roland-Garros 2022 a fost cap de serie română Sorana Cîrstea, care a învins-o pe germanca Tatjana Maria cu 6-3, 6-3 în doar 64 de minute. Cîrstea îl înfruntă apoi pe Stephens în turul doi. (ANI)

(Aceasta este o poveste needitată și generată automat din fluxul de știri sindicalizat, este posibil ca personalul LatestLY să nu fi editat sau editat corpul conținutului)

READ  L'Equipe: Primele zile de închisoare ale lui Becker „foarte grele”, speră să fie eliberat până la sfârșitul anului