UEFA Nations League, etapa # 3, LIVE de ex. GSP.ro

• Aceasta este a doua ediție a UEFA Nations League, prima câștigată de Portugalia în 2019

Liga A, grupa 4:

FINALĂ: Spania – Elveția 1-0

Spania a câștigat meciul cu Elveția (1-0) și a reușit să-și păstreze primul loc în grupa Ligii Națiunilor. Singurul gol al meciului a fost marcat de Mikel Oyarzabal în minutul 14.

FINALĂ: Ucraina 1-2 Germania

Germania a obținut o victorie importantă care îi plasează pe locul al doilea în clasamentul grupei Ligii Națiunilor. Golurile nemților au fost marcate de Mattias Ginter (20 de ani) și Léon Goretzka (49 de ani). Ucraina și-a redus avantajul în minutul 76 datorită Ruslan Malinovskyi, stabilind scorul final al meciului.

Liga C, grupa 1:

FINALĂ: Luxemburg – Cipru 2-0

Luxemburgul a învins Ciprul cu 2-0, cu ambele goluri marcate de Danel Sinani (12, 26) și păstrează diferența de 3 puncte față de locul 1, ocupat de Muntenegru.

FINALĂ: Muntenegru – Azerbaidjan 2-0

Muntenegru a învins Azerbaidjanul cu 2-0, cu goluri marcate de Stevan Jovetic (9) și Igor Ivanovic (71). Muntenegrenii își păstrează poziția în clasament diferit, ocupând locul 1 cu maxim puncte după primele 3 meciuri.

Liga D, Grupa 1:

FINALĂ: Insulele Feroe – Letonia 1-1

Meciul dintre Insulele Feroe și Letonia s-a încheiat la egalitate (1-1). Scorul a fost deschis de Letonia în minutul 25, datorită golului marcat de Janis Ikaunieks. Trei minute mai târziu, feroezii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj cu un gol marcat de Odmar faero.

Andorra – Malta 0-0 »LIVE

Meciul dintre Andorra și Malta s-a încheiat la egalitate (0-0). Cele două echipe ocupă ultimele 2 locuri în grupa Ligii Națiunilor, fiecare cu câte 2 puncte.

READ  În această zi în istorie - 13 iulie - Almanah

Liga D, grupa 2:

FINALĂ: Liechtenstein – Gibraltar 0-1

Gibralatar a reușit să surprindă și să învingă Liechtenstein din exterior, cu golul marcat de Gibralatar. Tjay De Barr în minutul 10 al meciului. Astfel, Gibraltar trece pe primul loc al grupei, cu maxim puncte după primele 2 meciuri.