Ultima accidentare a lui Kemar Roofe Rangers în timp ce Steven Gerrard detaliază decizia de înlocuire

Rangers s-ar putea descurca fără Kemar Roofe pentru călătoria de duminică viitoare la Pittodria, după ce s-a descoperit că ar fi rănit quad-ul.

Frontul a fost dependent la pauză de victoria cu 1-0 asupra Celtic sâmbătă și Steven Gerrard a dezvăluit că a suferit o accidentare urâtă.

Acest lucru i-a permis lui Gerrard să-l prezinte pe Ianis Hagi și tânărul român impresionat și a ajutat la transformarea jocului în favoarea Rangers.

Dar ar fi o mare lovitură dacă Roofe ar fi rănit o vreme după impresionantul său început de viață din Glasgow.

Fostul Anderlecht a marcat 12 goluri în 21 de meciuri de la aderare și Gerrard speră că nu va fi decât o ușoară problemă.

El a declarat pentru RangersTV: „Ne-a venit în minte pentru mine și personalul antrenor să facem o schimbare pentru că nu am fost mulțumiți de primii trei în primele 45 de minute.

„A fost într-adevăr o întâmplare – nu în ceea ce privește accidentarea, deoarece Kemar are o problemă cu quad-ul său pe care va trebui să îl evaluăm și să sperăm că este în stare bună.

„Dar chiar a jucat în mâinile mele să-l aduc pe Ianis pe teren și am crezut că este excepțional în a doua repriză.

„Ianis ia informațiile foarte bine și am crezut că este foarte curajos să primească mingea în zonele largi.

„Ianis a produs practic în al doilea 45 pe care îl căutam de la 10 ani în tot jocul. Așadar, mulțumită lui, este o lovitură puțin să-l pierzi pe Kemar”.

READ  Nu l-a convins pe Contra și a fost trimis la o altă echipă de Ligue 1. Anunțul lui Dinamo