Video | Celta Vigo – Barcelona 0-3. Messi, magnific, a făcut un spectacol. Catalanii, primul succes pe Balaidos după 5 ani

• Europa League: Trageți la sorți, Vineri, acum 14:15, Digi Sport 1

• Liga 1: Universitatea din CraiovaPolitehnica Iasi, Vineri, acum 9:00., Digi Sport 1

Celta Vigo – Barcelona 0-3. Messi a fost fantastic

Mai întâi, puștiul Fati a deschis scorul în minutul 11, după o combinație fulgerătoare cu Busquets și Coutinho, dar la sfârșitul primei reprize catalanii au rămas cu 10 oameni în urmă după al doilea galben primit de Lenglet.

Barcelona a dominat cu autoritate și repriza a doua, care a început cu golul lui Olaza, după o fază superbă creată de Messi. În minutul 59, Barcelona a avut un gol anulat după ce mingea trimisă în bară de Coutinho a lovit același Messi, dar argentinianul a fost în ofsaid.

Celta Vigo – Barcelona 0-3. Primul succes al catalanilor pe Balaidos după 5 ani și jumătate

Celta a avut singura mare ocazie în minutul 74, prin Perez și Neto, pe același stadion. Scorul final a fost stabilit în minutul 90 + 5 de Sergi Roberto, care a împins mingea în poartă după o altă fază creată de Messi. Celta Vigo – Barcelona a terminat cu 0-3, iar catalanii merg în sensul acelor de ceasornic în acest început de sezon și au provocat Celta prima pierdere a sezonului.

Puncte de plecare:
Vigo celtic: Villar – Mallo, Aidoo, Murillo, Olaza, Fontan – Vega, Tapia, Suarez – Mor, Aspas
Barcelona: Neto – Roberto, Pique, Lenglet, Alba – Busquets. De Jong – Griezmann, Coutinho, Fati – Messi

VIDEO cu rezumatul meciului:

VIDEO LIVE Celta Vigo – Barcelona 0-3:

Mar 90 + 5: GOOOOL Barcelona! Calta Vigo – Barcelona 0-3. Messi acționează singur, șutează, portarul respinge, mingea sare spre Sergi Roberto, care închide masa.

READ  - Va fi cu noi. Ce a spus despre Denis Alibec

Min. 74: Dubla șansă a Celtei, singura mare șansă de până acum, cu Perez și Nolito terminând.

Min. 59: Barul Barcelonei și golul anulat. Coutinho șutează spre bară, mingea merge către Messi, care înscrie, dar acesta se află într-un mic ofside, așa că golul nu a fost validat.

Ma. 51: GOOOOL Barcelona! Celta Vigo – Barcelona 0-2. Messi acționează singur, driblează în careu, încearcă să treacă, dar mingea este deviată de Olaza in USA.

Min. 42: Lenlget (Barcelona) primește al doilea cartonaș galben pentru un fault asupra lui Denis Suarez și este eliminat.

Mar 11: GOOOOL Barcelona. Celta Vigo – Barcelona 0-1. Ansu fati deschideți scorul. După o greșeală a lui Murillo, mingea îi pasează lui Coutinho și îl lovește pe Fati, care înscrie.

Min. 1: Meciul începe.

Ansu Fati de două ori, Leo Messi din penalty și adus un autogol al lui Torres victorie clară al Barcelonei în primul meci oficial al sezonului, cu Villarreal. Meciurile catalanilor cu Elche și Athletic Bilbao în primele două runde La Liga au fost amânate din cauza participării lor la turneul 8 UEFA Champions League din Lisabona.

Pe de altă parte, Celta este neînvinsă la începutul sezonului. Cu două remize și o victorie, galicienii ocupă poziția a opta în La Liga, cu cinci puncte. Atacantul Celtei, Iago Aspas, este unul dintre golgheterii ligii, cu trei victorii.

VIDEO LIVE Celta Vigo – Barcelona, ​​22:30, pe Digi Sport 1. Ultima victorie a Barcelonei la Vigo datează din 2015

Barcelona nu a câștigat niciuna din ultimele șase călătorii la Balaidos. Celta a câștigat de trei ori și s-au înregistrat trei remize. Ultima dată când catalanii s-au întors victorioși de la Vigo au fost pe 5 aprilie 2015. Echipa pregătită apoi de Luis Enrique a câștigat, scor 1-0, grație unui gol marcat de fundașul francez Jeremy Mathieu.

READ  Pep Guardiola se poate întoarce la Barcelona! Spaniolii anunță o posibilă înțelegere între antrenor și Joan Laporta

Per total, în ultimele 10 meciuri directe, Barcelona este puțin mai bună. Catalanii au patru victorii, au fost patru egaluri și două victorii pentru Celta. Iago Aspas a marcat în fiecare din ultimele cinci întâlniri directe dintre Celta și Barcelona, ​​de la Vigo.

VIDEO LIVE Celta Vigo – Barcelona, ​​22:30, pe Digi Sport 1. Echipe probabile

• Vigo celtic: Villar – Araujo, Murillo, Aidoo – Olaza, Yokuslu, Tapia, Vazquez – Mendez – Aspas, Mina
  • Barcelona: Neto – Roberto, Pique, Lenglet, Alba – Busquets, Jong – Griezmann, Coutinho, Fati – Messi

Cuvinte cheie: iago aspas , celtic vigo barcelona , ansu fati , etapa 4 a ligii