Lumea completă a știrilor

Video | Ligue 2, etapa 4 | „U” Cluj

• Baraje, UCL: Ghent – Dinamo Kiev, Miercuri, ora 22h00, Digi Sport 1

• Baraje, UCL: Slavia PragaFC Midtjylland, Marți, ora 22h00, Digi Sport 1

Ardelenii au început rău meciul. Toma a primit un penalty după un duel în careu cu Inacio. Toma l-a executat și pe Muțiu din punct de var în minutul 12 Gavra a restabilit egalarea în minutul 42, după un contraatac, iar Dumbrăvean, cu autogol, a făcut scorul 2-1 două minute mai târziu.

Ioan Filip, ajutat de o gafă a lui Gurau, a marcat scorul final în minutul 60, cu o lovitură de cap, iar U Cluj – Unirea Slobozia a terminat cu 3-1.

În etapa următoare, U Cluj va juca pe terenul Metaloglobus, iar Slobozia va primi o vizită de la Farului.

Minutul 90 + 3: Sfârșitul meciului!

Minutul 60: GOOOOOL – Cluj! Ioan Filip primește o centrare de pe dreapta, preia cu capul, iar Gurau lasă mingea în poartă.

Minutul 46: Jocul se reia!

Minutul 45 + 2: sfârșitul primei reprize!

44 minute: GOOOOOL – Cluj! Pîrvulescu șutează cu piciorul stâng, dar mingea este deviată de Dumbrăvean direct în poarta lui Gurau.

42 de minute: GOOOOOL – Cluj! Ardelenii egalează grație lui Gavra, după un contraatac. Loviturile trimise de Golan și Pîrvulescu au fost blocate, dar Gavra nu a ratat în fața portii goale.

Minutul 12: GOOOOOL – Slobozia! Oaspeții deschid scorul și prin Toma, cel care a obținut penalty-ul. Aleargă spre dreapta. Mutu nu a ghicit colțul.

Minutul 11: Pedeapsă pentru Slobozia! Toma a intrat în piață și a căzut după un duel cu Inacio.

Minutul 1: Fluier!

• La Cluj: Mutiu, Inacio, Luchin, Tudor, Neciu, Filip, Barbu, Golan, Mester, Pîrvulescu, Gavra
    Rezerve: Vâtcă, Rus, Mureșan, Taub, Novac, Negrean, Maneran, Ștefănescu, Goga
  • Unirea Slobozia: Gurau, Ghita, Dinu, Ibrian, Dumbravean, Suciu, Danciu, Negoiu, Toma, Răducă, Moldavian
    Rezerve: Poiana, Lazăr, Unguru, Chebac, Stoianovici, Mihalache, Adascaliței, Musca, Pocol

„Capacele roșii” caută al doilea succes al sezonului, în timpul debutului pe banca tehnică a noului antrenor, Costel Enache. El ia locul lui Adrian Falub, demis după două înfrângeri consecutive, cu Gloria Buzău și ASU Timișoara. Clujul ocupă poziția 15 după trei jocuri disputate în Liga a 2-a.

READ  Mai mulți jucători de la Dallas Cowboys și Houston Texans au testat pozitiv pentru coronavirus

Pe de altă parte, Unirea Slobozia este nou promovată la nivelul doi. Ialomița a adunat patru puncte în primele trei etape și ocupă locul 13. Slobozia caută să producă o altă surpriză la Cluj, după ce a învins-o pe Turris Turnu Măgurele în runda inaugurală.

__________________________________________________________________________________

Farul a atras-o pe Gloria Buzău acasă, la fel cum Rapid nu pare să învingă „echipa de coșmar” Turris Turnu Măgurele. În schimb, Petrolul a câștigat, după o eliminare de două jocuri, în fortăreața Csikszereda, scor 1-2.

Etapa se va încheia marți, când U Cluj va juca cu Unirea Slobozia.

Csikszereda – Petrolul Ploiești 1-2

Ma. 90 + 2 – FINAL!

Min 73 – CSIKSZEREDA A CÂȘTIGAT ÎN 10! Norbert Janos a fost adus în interiorul zonei, o decizie ușoară pentru arbitrul de acolo.

Min. 72 – ULEIUL ESTE LASAT ÎN 10! Balint a fost șters! Fotbalistul ploieștean a mai comis un cartonaș galben și pentru a doua oară PC-ul a fost eliminat.

MIN. 57 – GOOOOOL – CSIKSZEREDA 1-2 1-2 Francisco Bauza Mijlocașul gazdelor a preluat din mijlocul careului de 16 curți, a pivotat și a tras fără încetare.

MIN. 33 – OBIECTIVUL ULEIULUI: 0-2, Armando Vajushi! Fostul atacant albanez în vârstă de 28 de ani, care a jucat și pentru Livorno, a marcat cu un șut de la marginea careului de la 16 metri, după un contraatac inițiat în dreapta de Valentin Balint.

MIN. 4 – OBIECTIVUL ULEIULUI: 0-1, Armando Vajushi! Mijlocașul lui Ploiești s-a transformat fără emoții.

Min. 3 – PENALITATE PENTRU ULEI! Vajushi l-a atacat bine pe Valentin Balint. Atacantul a părăsit frontul, dar a fost spânzurat din spate de grecul Intzidis și a fost acordat un penalty. Gazdele au protestat și au spus că faultul a fost comis în afara suprafeței de pedeapsă.

Min. 1 – Jocul a început!

Echipe de start:

FK Csikszereda: Rybansky – R. Takacs, Intzidis, Apro, R. Palmeș, Bara, Eder Gonzalez (cpt.), Botorok, Bauza, Marrone, Meszaros
Rezervă: Low – Wine, Szondi, Csuros, Kalman, Pinter, Rotar, N. Janos, T. Suciu
Antrenor: Valentin Suciu

Petrolul Ploiești: R. Avram – B. Mendoza, Meijers, Manolache, Țicu, Nir Lax, Vajushi, Ekollo, M. Bratu, Pol Roige (cpt.), Val. Balint
Rezervări: Cebotari – Botic, Andr. Răuță, Poelmans, Salifu, Rz. Matiș, Saim Tudor, Mih. Constantinescu, Buhăescu
Antrenor: Viorel Moldovan

READ  Lewis Hamilton participă la Black Lives Matter și organizează comisie pentru creșterea diversității în motorsport

Fast – Turris Oltul Turnu Măgurele 1-1
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FC U Craiova 1948 2-4.
Standurile Dunării Călărași.

Luni, 21 septembrie 2020

FK Csikszereda – Petrolul Ploiești, 18:00, Digi Sport 1.

Marți, 22 septembrie 2020

Universitatea din Cluj – Unirea Slobozia, ora 19:00 Digi Sport 1.

Clasamentul Ligii 2 (două meciuri rămân de disputat în runda 4)

clasament duminică 20 septembrie ligue 2
Clasificare intermediară a Ligii 2, după meciul de duminică / Foto: Capture Digi Sport

Viitorul Pandurii – FC U Craiova 2-4

Ma. 90 + 2 – FINALĂ

VIDEO cu rezumatul meciului Viitorul Pandurii – FC U Craiova

Min. 81 – GOOOL VIITORUL; 2-4, Alexandru Raicea! Fotbalistul a marcat de două ori, cu un șut din interiorul careului.

Min. 68 – GOOOL THE FUTUR: 2-3, Vlad Șerbănescu! Atacantul gazdelor a bifat dubla și echipa stoicană speră cel puțin la egalitate.

Min. 62 – OBIECTIV CRAIOVA: 1-3, Alexandru Raicea! Intrând pe teren câteva secunde, mijlocașul a marcat cu un voleu din interiorul careului.

Min. 46 – A început repriza a doua.

Min. 45 + 3 – Pauză

Min. 45 + 1 – GOOOL CRAIOVA; 1-2, Claudiu Bălan! Munteanu a centrat pe o lovitură liberă de aproximativ 30 de metri pe partea dreaptă, Claudiu Bălan s-a ridicat, undeva la 10 metri, zona centrală și a terminat.

Min. 15 – GOL PENTRU VIITOR: 1-1, Vlad Șerbănescu! Atacantul a scăpat singur cu portarul oltenesc, după un contraatac, și a terminat în colțul mic.

Min. 9 – GOL CRAIOVA: 0-1, Valentin Munteanu! Atacantul a marcat pe lateral, în careul mic, după o excelentă centrare din stânga, a lui Baeten.

Echipe de acasă

Viitorul Pandurii: Moga – Andr. Dragu, Misaraș, Al. Băican, Ciul, Chiorean (cpt.), Prejmerean, Gîrbiță, Cioiu, Vl. Șerbănescu, D. Paraschiv
Rezervări: Rob. Bodea – Trees, Chelariu, Mitrică, Ludușan, Vl. Costea, Buia, Lixandru, Bădăuță
Antrenor: Flavius ​​Stoican

READ  Craiova s-a despărțit oficial de unul dintre cei mai importanți jucători. Vestea pe care fotbalistul a primit-o miercuri

FC U Craiova: Rob. Popa – R. Negru, Gugu (cpt.), Diakite, Huyghebaert, Dr. Albu, Baeten, Anghelina, Val. Munteanu, Rob. Răducanu, cl. Balan
Rezervări: Mogoșanu – Vl. Pop, Diallo, Zimța, Blidar, Raicea, I. Zanfir, Andr. Ciolacu

Antrenor: Nicolo Napoli

Min. 90 + 5 – FINAL! Rapid nu a reușit încă să-l cucerească pe Turris, deși în cele din urmă au avut avantajul omului suplimentar.

VIDEO cu rezumatul meciului Rapid-Turris 1-1

Min. 90 + 3 – GOOOL TURRIS: 1-1, DAMAȘCAN! Jucătorul lui Turris a profitat de o eroare a lui Raul Costin și a înscris.

Min. 90 + 1 – MARE OPORTUNITATE TURRISĂ! Blănaru ar putea restabili egalitatea, deși echipa lui Măgurele joacă în 10

Min. 68 – TURRIS RĂMÂNE în 10! Cătălin Pârvulescu a fost eliminat pentru o greșeală în poziția ultimului fundaș, pe Pop.

Min, 50 – OBIECTIV RAPID: 1-0, HLISTEI! Atacantul Giulești s-a combinat bine cu fundașul stâng Goge, l-a trimis pe flanc, în careu, apoi s-a împiedicat și a terminat în larg.

Min. 45 + 2 – Pauză

Min. 31 – De asemenea, Turris a solicitat o penalizare. Ionuț Voicu l-a împins pe Voinea, fără legătură cu mingea, dar nici acum arbitrul Rusandu nu a dictat 11 metri.

Min. 7 – Rapid a cerut un penalty la o etapă care l-a avut pe Drăghiceanu în prim-plan. Arbitrul Lucian Rusandu a părăsit faza pentru a continua.

Min. 1 – Jocul a început.

Rapide: Drăghia – I. Voicu (cpt.), R. Crișan, Bg. Manole, Goge – Sefer, R. Lazăr, Pănoiu – Gherghiceanu, Țîră, Hlistei

Rezervări: Al. Tătaru – Mocioacă, R. Costin, R. Ilie, Jorza, Fica, D. Benzar, Al. Pop, Al. Dulca
Antrenor: Adrian Iensi

Turris Oltul: Duțu – Buleică, Fl. Mitrea, Ct. Pîrvulescu, Al. Sima, Cioinac, Sil. Pană (cpt.), Sălcianu, Ad. Voicu, Liv. Mihai, Alta. Voinea

Rezervări: D. Ioniță – Ad. Niță, Blănaru, Țegle, Damașcan, Rob. Neacșu, Al. Nicola, Bg. Matei, Bărboianu
Manager: Erik Lincar

Cum arată clasificarea înainte de etapa a 4-a din Ligue 2

Cuvinte cheie: liga 2 , pasul 4 , meciul din liga 2 , meciuri rapide , etapa 4 liga 2