Video | Midtjylland – Slavia Praga 4-1. Dramă pentru Stanciu în Danemarca. Sunt cunoscute toate echipele calificate în grupele Ligii Campionilor

• Liga: Vigo celticBarcelona, Joi, acum 10:30 p.m., Digi Sport 1

• Liga 1: Universitatea din CraiovaPolitehnica Iasi, Vineri, acum 9:00., Digi Sport 2

Danezii au reușit să se califice pentru prima dată în grupele celei mai importante competiții din Europa. Încă astăzi, Salzburg și Krasnodar s-au calificat în grupe.

FC Midtjylland – Slavia Praga 4-1

Minutul 90 + 5: Sfârșitul meciului! Slavia Praga, echipa lui Nicolae Stanciu, pierde calificarea după ce a condus cu 1-0 în Danemarca. Gazdele s-au întors în repriza a doua cu goluri marcate de Kaba, Scholz, Onyeka și Dreyer.

90 + 1 minut: GOOOL Iutlanda Centrală ! După ce a reușit o asistență la poarta lui Onyeka, Dreyer reușește să înscrie. A trimis în bară cu un șut cu piciorul stâng, mingea i-a revenit și l-a executat pe Kolar cu dreapta, din careu.

Minutul 89: GOOOL Midtjylland! Dreier îi pasează lui Onyeka, lăsat liber în careu, iar nigerianul înscrie cu un șut puternic, cu piciorul drept.

Minutul 83: GOOOL Midtjylland! Scholz șutează spre stânga, Kolar ghicește din nou colțul, atinge mingea dar nu o poate respinge și danezii conduc 2-1.

Minutul 80: Penalty apărat de Kolar! Kaba șutează de la 11 metri, portarul ghicește cornerul și reușește să se apere, dar execuția se va repeta pentru că nu avea un picior pe linia porții.

Minutul 65: GOOOL Midtjylland! Danezii au egalat după o centrare în careu a lui Mabil. Kaba a preluat conducerea și a profitat de ieșirea proastă a portarului Kolar, care a vrut să boxeze mingea.

Minutul 46: Jocul se reia!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 3: GOOOOOL – Slavia! Stanciu execută cornerul, Midtjylland reușește să blocheze, dar mingea lovește bara. Olayinka nu are probleme să-l prindă.

Minutul 1: începe să fluiere!

Slavia Praga caută a doua apariție consecutivă în grupele Ligii Campionilor, în timp ce pentru danezi o calificare ar înregistra prima apariție la „masa bogată”. În tur, cu Nicolae Stanciu pe teren până în minutul 90, cele două echipe remizează, scor 0-0.

PAOK Salonic – Krasnodar 1-2

90 + 3 minute: Sfârșitul meciului de la Salonic! Rușii se califică în grupele Ligii Campionilor.

78 minute: Krasnodar GOOOOOL! Meci nebun la Salonic. Vihena șutează la pământ, mingea este îndepărtată de Zivkovic în bară, dar ajunge la Cabella, care nu ratează în fața portii goale.

Minutul 77: GOOOOOL – PAOK! Schwab trimite mingea în careu după lovitura liberă a lui El Kadouri, iar mingea merge în careu.

READ  Sue Bird se întoarce pentru a-și lua ultimul zbor cu Storm unde este? | Sport

Minutul 73: GOOOOOL Krasnodar! Michailidis trimite mingea în propria poartă. Fundașul grec a vrut să se împingă înapoi în fața lui Claesson, care ar fi avut o poziție perfectă pentru un șut al lui Zivkovic la poartă.

Minutul 46: Sa ra ales jocul!

PAOK Salonic, fosta echipă a lui Răzvan Lucescu, începe cu a doua șansă înainte de manșa secundă a Greciei, după ce a pierdut în primul tur, 1-2 în fața lui Krasnodar.

Echipa greacă nu va putea conta pe meciul de miercuri pe trei dintre fotbaliștii importanți, brazilienii Douglas Augusto, Matos și Rodrigo, toți răniți.

Salzburg – Maccabi Tel Aviv 3-1

Minutul 90 + 4: fluier final! Salzburg s-a calificat fără emoție în grupele Ligii Campionilor, după 5-2 la general cu Maccabi Tel Aviv.

Minutul 68: GOOOOOL Salzburg! Daka reușește să „depășească” cu o lovitură de cap din interiorul careului. Apărarea lui Maccabi l-a lăsat pe atacantul austriac complet liber și nu i-a lipsit o poziție ideală.

Minutul 45 + 4: Pauză!

Minutul 45 + 4: GOOOOOL – Salzburg! Dominik Szoboszlai i-a repus pe austrieci în față după un penalty executat perfect. Ungurul a trimis golul lui Maccabi în plasă, fără noroc pentru portarul Daniel.

Minutul 30: GOOOOOL – Maccabi! Karzev a încercat o pasă, dar Stankovic a fost prins în ofsaid. Mingea l-a lovit și pe Karzev, care a încercat o altă „torpilă”, iar de data aceasta l-a învins pe portarul din Salzburg.

Minutul 16: GOOOOOL – Salzburg! Austriecii au deschis scorul datorită lui Daka, după o minge recuperată de Koita lângă zona adversă. Atacantul de la Salzburg a marcat cu un șut din interiorul careului, cu stânga.

Salzburg sunt favoritele care se îndreaptă spre returul din play-off-urile Ligii Campionilor. Campioana Austriei a câștigat jocul cu 2-1 și urmează să bifeze a doua apariție consecutivă în grupele Ligii Campionilor.

Prima veste

Dinamo Kiev, grupul său Mircea Lucescu, a câștigat în mod clar revenirea cu Gent, scor 3-0, învingându-l pe general cu 5-1.

Celelalte două meciuri de întoarcere de marți s-au încheiat fără scor. Ferencvaros desenat alb cu Molde, dar ungurii s-au calificat în grupe grație rezultatului turului (3-3). De asemenea, Omonia Nicosia și Olympiacos au mers 0-0, iar echipa greacă a primit biletul pentru grupe după 2-0 în tur.

Meciul retur al playoff-urilor UCL

Marți, 29 septembrie 2020

Dinamo Kiev – Gent 3-0 (5-1, general)

Min. 49: GOAL Dynamo Kiev! Arbitrul dictează din nou un penalty pentru subcampioana Ucrainei, după ce Fortuna îl împușcă pe Supriaga în careu. Gerson Rodrigues marcați fără emoții ale punctului cu var. E 5-1, în general, pentru Dinamo Kiev!

READ  Rebrov îl sprijină pe portarul înlocuitor Bu Sanda pentru a-l livra pe Al Ain în Cupa Președintelui

Min. 46: A doua repriză începe!

Min. 45: Pauză. Dinamo Kiev – Gent 2-0 (4-1, general)

Min. 40: VAR a anulat o penalizare pentru Dinamo Kiev. Ngadeu a dat greș la Supriaga în careu, dar reluările arată că fotbalistul lui Mircea Lucescu a lăsat stâlpul în afara jocului.

Min. 36: GOAL Dynamo Kiev! Plastun faultează zona Carlos De Pena scoruri fără emoții de la 11 metri. Echipa lui Mircea Lucescu conduce 4-1 în general și se apropie de grupele Ligii Campionilor.

Min. 19: Bar Dinamo Kiev! Șaparenko își încearcă norocul de la peste 20 de metri, dar șutul său lovește bara belgienilor.

Min. 9: GOAL Dynamo Kiev! Supriaga o consideră excelentă Buyalskyy în fața porții, iar mijlocașul lui Mircea Lucescu reia spectaculos în plasă.

Min. 1: Meciul începe!

• Dinamo Kiev: Bushchan – Kedziora, Zabarnyi, Mykolenko, Karavaev – Buyalskyy, Sydorchuk, Shaparenko – Rodrigues, Supriaga, De Pena
  • Gent: Roef – Montes, Plastun, Ngadeu-Ngadjui, Fortuna – Owusu, Dorsch – Bukaru, Kleindienst, Niangbo – Depoitre

Ferencvaros – Molde 0-0 (3-3, general)

Min. 45: Pauză. Ferencvaros – Molde 0-0 (3-3, general)

• Ferencvaros: Dibusz – Lovrencsics, Botka, Blazic, Heister – Kharatin, Siger, Somalia – Uzuni, Zubkov, Nguen
  • Molde: Linde – Pedersen, Gregersen, Ellingsen, Haugen – Hussain, Aursnes – Hestad, Eikrem, Knudtzon – James

Omonia Nicosia – Olympiacos Pireu 0-0 (0-2, general)

Min. 45: Pauză. Omonia – Olympiacos 0-0 (0-2, general)

• Omonia: Fabiano – Hubocan, Lang, Luftner, Lecjaks – Kousoulos, Gomes, Tzionis – Papoulis, Duris, Bautheac
  • Olympiacos: Jose Sa – Rafinha, Semedo, Ba, Holebas – Bouchalakis, M’Vila, Camara – Randjelovic, El Arabi, Valbuena

Miercuri 30.09.2020

Midtjylland – Slavia Praga, 22:00, Digi Sport 2

PAOK – Krasnodar, 22:00

Salzburg – Maccabi Tel Aviv, 22:00

LIVE VIDEO Dinamo Kiev – Gent, play-off Champions League, ora 22:00, pe Digi Sport 1

În rundă de meci de la Ghelamco Arena, echipa lui Mircea Lucescu a câștigat, scor 2-1 și au prima șansă de a avansa în grupele Ligii Campionilor. Supriaga și De Pena au marcat pentru Dinamo Kiev, în timp ce Kleindienst a marcat singurul gol al belgienilor.

Mijlocașul Bezus, fost jucător al echipei capitalei ucrainene, aflat în prezent la Gent, va rata jocul din această seară după cartonașul roșu primit în prima rundă.

Dinamo Kiev și Gent s-au întâlnit din nou în preliminariile UEFA Champions League. În 2010, ucrainenii au plecat după o dublă victorie: 3-0 acasă și 3-1 în deplasare.

READ  Video arată proprietarul echipei europene West Ham, Astra Giurgiu, arestat la aeroport

LIVE VIDEO Ferencvaros – Molde, Champions League play-off, ora 22:00, pe Digi Sport 2

Meciul decisiv dintre Ferencvaros și Molde pentru aderarea la grupele UEFA Champions League se joacă la Budapesta. În tur, scorul a fost 3-3, după un meci superb, cu multe evenimente și răsturnări de situații.

Campioana Ungariei a condus cu 2-0, norvegienii au inversat scorul, pentru ca Igor Kharatin să stabilească rezultatul final, în minutul 87, din penalty.

Ferencvaros este favoritul calificării, nu doar datorită rezultatului primei runde, ci și datorită formei sportive în care se află. Campioana Ungariei este neînvinsă la începutul sezonului, în timp ce Molde ajunge după trei pierderi consecutive în ligă.

Omonia – Olympiakos, play-off-ul Ligii Campionilor, ora 22:00

Olympiakos, obișnuit în grupele Ligii Campionilor, a luat o opțiune serioasă pentru o nouă calificare la „masa celor bogați”. Grecii au câștigat, scor 2-0, în tur, grație golurilor lui Valbuena, din penalty, și El Arabi, după un meci dominat de echipa lui Pedro Martins.

Cele două echipe s-au întâlnit în urmă cu două luni, într-un meci de antrenament, câștigat tot de Olympiakos, marcând cu 3-0.

Ultimii trei participanți la grupele UEFA Champions League vor fi anunțați miercuri. Nicolae Stanciu în căutare de calificare în Danemarca, în Midtjylland – Slavia Praga, meci transmis în direct pe Digi Sport 2, de la ora 22:00. Se joacă și meciurile PAOK – Krasnodar și Salzburg – Maccabi Tel Aviv.

LIVE VIDEO Midtjylland – Slavia Praga, miercuri, 22:00, pe Digi Sport 2

Slavia și Midtjylland au încheiat nehotărât, fără scor, meciul de la Praga. Astfel, cei doi luptători au șanse egale de calificare în grupele UEFA Champions League. Internaționalul român Nicolae Stanciu a jucat până la minutul 90 + 1 al primei runde și este din nou anunțat ca titular în echipa lui Jindrich Trpisovsky.

Ultima înfrângere a Slaviei Praga a fost pe 1 martie 2020, când au fost bătute în ligă de Slovacia, scor 2-0. De atunci, campioana cehă a adunat 18 meciuri neînvinse în toate competițiile.

• Maccabi Tel Aviv – FC Salzburg 1-2

Cuvinte cheie: Play-off-ul Ligii Campionilor , Nicolae Stanciu , dynamo kiev – gent , ferencvaros – mucegai , omonia nicosia – olympiakos , midtjylland slavia praga , paok – krasnodar , salzburg – maccabi