Video și text live | România – Ungaria 24-26. Francezii au luptat superb până la final, dar rămân cu 0 puncte în grupele principale

• Campionatul European de handbal feminin: Olanda v România, Marți, ora 17:00, Digi Sport 1

• Ligue 1: Astra – Gaz Metan Mediaș, Marți, 18:45, Digi Sport 1

Fetele antrenate de Bogdan Burcea au jucat la cel mai înalt nivel împotriva Ungariei, cel puțin până în ultimele minute. La pauză, România a dus la limită, scor 14-13. După repornire, Cristina Neagu & Co au ratat oportunități pe bandă, chiar și la jocul de putere, iar rivalii noștri au profitat.

S-a încheiat 26-24 pentru Ungaria, lăsând România fără puncte în grupa principală de handbal feminin european. Mâine România va înfrunta Olanda în ultimul meci al EHF Euro 2020.

România – Ungaria 24-26. Minutul 60: Eliza Buceschi închide masa cu zece secunde înainte de final. Eșec dureros pentru naționala României, după un meci în care fetele s-au luptat superb până la capăt.

România – Ungaria 22-25. Minutul 58: Lakatos mărește diferența la trei goluri, iar Habs pare la pământ în aceste momente.

România – Ungaria 22-24. Minutul 55: Lakatos conduce Ungaria la două goluri împotriva României.

România – Ungaria 22-22. Minutul 54: Lorena Ostase egalează! Încă șase minute de foc.

România – Ungaria 21-22. Minutul 53: Ungaria revine la conducere după golul marcat de Lakatos, Bogdan Burcea revendică o pauză.

România – Ungaria 21-21. Minutul 52: Lorena Ostase !!! Pivotul nostru a atins șapte goluri în șapte șuturi, iar maghiarii au cerut o pauză. Sfârșitul incendiului din România – Ungaria.

România – Ungaria 20-21. Minutul 48: Klujber readuce Ungaria în frunte.

România – Ungaria 20-20. Minutul 48: Egalizăm! Cristina Laslo înscrie superb, ne întoarcem la masă.

READ  Șeful Liverpool, Jurgen Klopp, urmărește un potențial record de puncte după câștigarea titlului din Premier League

România – Ungaria 19-20. Minutul 47: Lorena Ostase reduce diferența după o combinație cu Cristina Neagu.

România – Ungaria 18-20. Minutul 44: continuă căderea României, adversarii se îndepărtează cu două goluri. Bogdan Burcea cere o perioadă de așteptare.

România – Ungaria 18-19. Minutul 43: Szollosi-Zacsik înscrie pentru 19-18.

România – Ungaria 18-18. Minutul 43: Cristina Neagu extrage!

România – Ungaria 17-18. Minutul 42: Am făcut o mare greșeală în atac, iar Ungaria a preluat conducerea după golul marcat de Helembai.

România – Ungaria 17-17. Minutul 39: Lakatos egalează, dar România are un avantaj numeric.

România – Ungaria 17-16. Minutul 37: Klujber reduce diferența la 7 metri.

România – Ungaria 17-15. Minutul 36: O nouă rachetă de la Cristina Neagu!

România – Ungaria 15-13. Minutul 32: Plecăm cu două goluri! Loren Ostase înscrie din nou și are cinci goluri pe șase lovituri.

România – Ungaria 14-13. Minutul 31: Jocul a fost reluat.

România – Ungaria 14-13. Minutul 30: Pauză! România conduce după o repriză aproape perfectă. Am fi putut conduce 15-13 la pauză, dar Sonia Seraficeanu a lovit bara în ultimul nostru atac.

România – Ungaria 14-13. Minutul 29: Ce paradă are Denisa Dedu !!!

România – Ungaria 14-13. Minutul 28: Ungurii sunt în spatele nostru.

România – Ungaria 14-12. Minutul 27: Liderul Cristina Neagu conduce scorul la 14-12!

România – Ungaria 13-12. Minutul 25: Lorena Ostase !!! România preia conducerea pentru prima dată în această seară, după un timeout solicitat de Bogdan Burcea. Fetele au urmat instrucțiunile antrenorului și au marcat.

România – Ungaria 12-12. Minutul 24: Egalizăm! Cristina Laslo trimite o rachetă în colțul lung, iar fetele lui Bogdan Burcea restabilesc egalitatea la sfârșitul primei reprize.

READ  Kameko câștigă 2000 de guinee în timp ce Pinatubo dezamăgește

România – Ungaria 11-12. Minutul 21: Cristina Laslo înscrie pentru 11-12, România este aproape de un singur gol.

România – Ungaria 7-9. Minutul 18: Cristina Neagu înscrie din nou, dar primim imediat a treia eliminare în această seară.

România – Ungaria 6-8. Minutul 15: Suntem cu două goluri în spatele Ungariei, datorită Anei Iuganu.

România – Ungaria 5-7. Minutul 14: Lorena Ostase a redus diferența.

România – Ungaria 4-7. Minutul 11: Ungaria a scăpat cu trei goluri pe masă, profitând de o eliminare la două minute de tabăra României.

România – Ungaria 3-3. Minutul 7: Egalitate! Contraatac perfect pentru fetele noastre.

România – Ungaria 2-3. Minutul 6: Eliza Buceschi reduce diferența!

România – Ungaria 1-2. Minutul 4: Cristina Neagu înscrie primul gol al României în această seară!

România – Ungaria 0-1. Minutul 2: Ungaria a deschis scorul la Kolding după o pasă proastă a Cristinei Neagu.

Minutul 1: A început meciul dintre România și Ungaria, de la EHF Euro 2020.

A fost odată meciuri între România și Ungaria au decis că cel puțin una dintre echipe se va califica pentru medalii.

România și Ungaria nu au acum nicio șansă să se califice în semifinale, iar scopul ambelor echipe este să evite ultimul loc în grupă.

Cei doi cetățeni s-au prezentat la acestea Campionatele Europene de handbal feminin, din Danemarca, cu echipe remaniate și antrenori noi, iar performanțele lor nu au atins nivelul favoritilor.

• România-Ungaria începe la 21:30 și va fi transmisă în direct pe Digi Sport 1 și pe site-ul digisport.ro. Pe 15 decembrie, România-Olanda se va juca, de la ora 17:00, tot pe Digi Sport.
READ  Alertă de știri | Ofertă fabuloasă pentru Dan Petrescu! Unde poate merge antrenorul CFR după umilirea AS Roma

România – Ungaria, meciuri încărcate emoțional

Fiecare meci dintre cele două echipe naționale este un eveniment în sine. Două națiuni cu un handbal puternic, doi mari rivali. Ultima dispută a fost în Japonia, în timpul Cupei Mondiale din 2019, când România a câștigat extrem cu 28-27, 7 metri în ultima secundă, Neagu a marcat un gol!

Clasamentul principalelor grupe ale Campionatului European de handbal Danemarca 2020: