YB egalizează în timpul de nefuncționare

Cum ne putem recupera imediat dintr-un meci ca cel pe care l-am văzut marți seara între Young Boys și CFR Close? În cadrul acestei a treia runde de calificare pentru a avansa în faza grupelor din Liga Campionilor, românii au deschis scorul cu o lovitură liberă transformată de Christian Manny după 184 de secunde de joc. În plus, nu este sigur că atacantul nu se află în o poziție de offside. Dar în acest stadiu al competiției, suportul video nu este recomandat de UEFA.

Așa că Bernice a fost prinsă de frig. La această întrebare despre cum s-au recuperat, răspunsul este foarte bun. În prima repriză, au reușit să creeze două șanse mari. Meshzak Elijah, deviat de adversar, aproape că a înșelat spatele lui Klujin (34), dar asta e tot … Christian Mania a intervenit ultima dată pentru a-i fura mingea.

În a doua jumătate, Young Boys au monopolizat mingea, care a fost foarte joasă în tabăra românească. Dar, paradoxal, portarul Kitrius Arlaskis a fost rar chemat. Ultimele probleme nu par să fi fost rezolvate de antrenorul David Wagner.

În aceste condiții și în prezența publicului lor, Garnett a căutat totuși să dubleze rezultatul meciului, mai ales în contraatacuri.

Cu toate acestea, a fost un joc dublu: intrarea lui Vincent Siero în minutul 84 și ideea ciudată a arbitrului de a opri meciul de opt minute pentru un meci atât de nedemn. În urma unei lovituri libere a portarului român în minutul 93, Wallace a reușit să mențină mingea cu 1-1 în spate. Publicul este bine.

Deci CFR Close a înjurat împotriva lui Bernice. El a trebuit deja să se confrunte cu o mare dezamăgire pe 10 decembrie 2020 la Berna. YB a câștigat cu 2-1, în timp ce se califica în optimile de finală ale Ligii Europa, datorită a două goluri … în timpul opririi.

READ  Alice Hoagland, o inspirație îndurerată în rugby-ul gay, moare la 71 de ani

Săptămâna viitoare, în ciuda unui program încărcat, campionii elvețieni vor avea ocazia să-și croiască umerii acasă. Această remiză din prima manșă îi pune într-o poziție bună. Pentru nervii susținătorilor lor, ar fi și mai bine dacă nu ar aștepta ca acele salvări glorioase să facă din nou diferența.